Pořiďte si akční letenky, rozhodně neprohloupíte

Cestování se v posledních letech stalo nejen rozšířeným koníčkem, ale také trendem. Přesto si stále řada lidí myslí, že si něco takového nemůže dovolit. Ale to je hloupost. Stačí totiž některé výdaje snížit – hodně pomůže, když si pořídíte akční letenky.

Kdy se letenky prodávají nejlevněji?

Letenky jsou nejlevnější v době, kdy se právě dostaly do prodeje. Vyplatí se proto pořídit si takzvané first minute letenky. Jestli jste zvyklí čekat na last minute zájezdy, u letenek na to zapomeňte, takové totiž bývají vůbec nejdražší. Levné letenky se ale vydávají v omezeném množství, a to pro svou nízkou cenu. Máte tedy dvě možnosti – každý den sedět u počítače, procházet webové stránky leteckých společností a zjišťovat, zda některá z nich nedala do prodeje levné letenky, nebo udělat něco lepšího – spolehnout se na specializovanou firmu.

Jak poznat spolehlivou specializovanou společnost?

  • má kamennou pobočku
  • neúčtuje vám žádné skryté poplatky
  • konečnou cenu může garantovat
  • postará se vám i o víza, ubytování a v případě zájmu také o pronájem auta
  • pokud budete mít v zahraničí problém, pomůže vám

Jak si výhodné letenky zarezervovat?

Na webu specializované společnosti si vyberte letenky, o které máte zájem. Vyplňte jména a příjmení všech cestujících a doplňte kontakt na sebe. Zvolte způsob platby – nemusíte totiž nutně platit kartou, můžete si zvolit bezpečnější variantu. Poté vše potvrďte. Tím je vaše rezervace akční letenky hotová. Zobrazí se vám její kód a datum splatnosti. Do e-mailové schránky vám přijdou další podrobnější informace, potřebné kontakty na specializovanou společnost, která vám letenky zajišťuje, a itinerář vašeho letu.